Antibakteriális bevonatok a szanitereken
Az antibakteriális bevonatok működése
Van állandó megoldás a kórokozók ellen.
Ma már többféle technológiai megoldás is a rendelkezésünkre áll, hogy hosszantartó védelmet biztosítsunk otthonunknak a kórokozók ellen. Az ezüst antibakteriális hatása már évszázadok óta szolgálja az emberiséget, és a modern technológiának hála most már állandó védelmet nyújthat akár az otthonunkban is. Az ezüstionok akár a felületeken, akár a kerámia anyagában képes hosszantartó védelmet nyújtani a fürdőszobában a kilincstől a szanitereken át a tusolókabin faláig. A termékekben használt titán-dioxidhoz kötődő ezüstionok nagy méretű részecskéket alkotnak, amelyek így nem szívódnak fel, ennek köszönhető a sima fertőtlenítőszerekkel történő tisztítással ellentétben a hosszantartó hatás. A kialakult védőrétegben lévő ezüstionok aztán percek alatt elvégzik a dolguk.
Hogyan működik az ezüstion alapú antibakteriális védelem?
Ugyancsak, 99,9 százalékos hatékonysággal veszi fel a harcot a baktériumok és vírusok ellen a szintén láthatatlan HC3 bevonat, amely nem ezüsttel dolgozik, hanem egy fotokatalitikus alkotóelemmel, amely az UV fény (napfény vagy mesterséges világítás) hatására elemeire bontja a mikróbákat. Az eljárás előnye, hogy az elpusztult kórokozók után semmi sem marad, vízként és széndioxidként egyszerűen elpárolognak.
Víztaszító nano felület a zuhanykabinok üveg felületén
A nanotechnológiás víztaszítófelület szintén láthatatlan réteget alkot, amely hidrofób és oliofób tulajdonságának köszönhetően eleve kevesebb szennyeződést enged a felülettel érintkezni, így lerakodni is. A vízkő is nehezebben telepedik meg rajta, a tisztítószereknek és a kopásnak is ellenáll, időt és pénzt takarít meg. Saját és szeretteink egészségének biztosítása nem lehet időleges téma, de már vannak hosszantartó megoldások is. A kórokozók elleni harcban az ezüst, a nanotechnológia, a fotokatalitikus eljárás is biztos és állandó védelmet jelent.