Gránit mosogatók gyártási folyamata
Ismerkedjünk meg a gránit mosogatók gyártásának részleteivel
A gránit mosogató a konyhai mosogatótálcák egy jól bevált típusa, ami egy elegáns alternatívája a hagyományos rozsdamentes acél mosogatóknak. A gránit mosogatókat szintén említik mint „Silgránit mosogatók”. Egyik nagy előnyük, hogy rendeltetés szerű használat mellett egy életen át kiszolgálják a használóját, megtartják a színt és formájukat, nem törnek el vagy egyéb módon károsodnak. Több színben is elérhetőek, a leggyakoribb színek a bézs, fekete, fehér, és a szürke. Így a konyha színvilágához legjobban illőt lehet választani.
Miből készül a gránit mosogatótálca?
A mosogatók a gránit őrlemény részecskék, vagy más néven gránit kvarc alapanyagból készülnek, ami a mosogató anyagának 80%-át adja. A másik összetevő a folyékony kötőanyagként szolgáló speciális akril vagy műgyanta, ami a fennmaradó 20%-ot teszi ki. A gránit őrlemény es kötőanyag 80-20 százalékos összetétel aránya a gránit mosogató gyártásánál egy általánosan alkalmazott arány, a gyártók ettől nem szoktak eltérni. Fontos az alapanyagok minősége, így a gyártóknak ügyelniük kell arra, hogy bevált alapanyagokkal dolgozzanak, amelyek a mosogató üzembe helyezését követően nem mutatnak színelváltozást, kopást vagy egyéb rendellenességet. Az általunk forgalmazott mosogatók a német Dorfner (dorfner.de) gránit őrleményből készülnek, amelyek megbízható gyártási minőséget és hosszú élettartamot biztosítanak a mosogatóknak.
Röviden a mosogatók gyártási folyamatáról
A mosogatók alapanyagát az adott arányban összekeverik, ami egy enyhén folyékony anyagot eredményez. Az alapanyagot egy két részből összekapcsolt formába öntik, amiben a polimerizáció megindul és ellenőrzött körülmények között zajlik. A szilárdulás változó időt vesz igénybe, a mosogató formáját adó eszköz néhány óra múltával eltávolítható. A gyártási folyamat több egyéb tevékenységet is kíván, az egyik ilyen az öntés során a formákba zárt levegő eltávolítása, ezáltal a mosogató alján keletkező légbuborékok száma és mérete minimalizálható. Emellett fontos, hogy a mosogató anyagát adó vegyület egyenletes arányban és maximális sűrűségben terüljön el az öntés során. A kémiai folyamatot követően, további munkafolyamatok következnek, ami magában foglalja a központi lefolyó lyuk kialakítását, a mosogató pereméről a szilárdulás során keletkezett sorja gépi eltávolítását, a munkapulttal érintkező egyenletes felület kialakítását.